אמבטיית אקריליק או פלדה?

חדר אמבטיה באתר הכל לבניין

כאשר אתם מעוניינים לחדש ולשדרג את חדר הרחצה בבית או בדירה, באפשרותכם לרכוש ולהתקין אמבטיות אקריליק או אמבטיות פלדה. בחירת אמבטיה אינה דבר של מה בכך, יש שפע דגמים, גדלים ועיצובים לבחירה, מגוון עצום של אביזרים נלווים לאמבטיה כמו ברזים דקורטיביים וכדומה, ועליכם לקבל החלטה לפי גודל חדר הרחצה, מגבלות תקציב, עיצוב, נוחות שימוש, עמידות ועוד.

כיום, אתם יכולים לרכוש אמבטיית אקריליק או פלדה, ישנם מספר הבדלים בין השניים עליהם נרחיב בהמשך. כדאי לדעת כי שני הדגמים נחשבים לפופולריים ולאיכותיים, אך מי שמחפש אמבטיה עמידה לאורך שנים ארוכות לרוב יעדיף אמבטיה מפלדה, בעוד שאנשים המתמקדים בעיצוב אלגנטי וייחודי לרוב יעדיפו דגם איכותי של אמבטיית אקריל, בגלל המבחר העצום והגמישות העיצובית.

מה ההבדל בין אמבטיית אקריליק לפלדה?

אם גם אתם רוצים לדעת אחת ולתמיד מה עדיף – אמבטיית אקריליק או פלדה? כדאי לכם להבין מהם ההבדלים בין שתי האפשרויות. יש מספר הבדלים משמעותיים בין שני הדגמים הפופולריים:

  • עמידות – אמבטיות פלדה נחשבת לעמידות יותר, הן חזקות במיוחד ומתאימות לשימוש תכוף לאורך שנים ארוכות. עם זאת אמבטיה מפלדה מצופה בשכבת אמייל הנחשבת יחסית לרגישה לשריטות ולסדקים. ראוי לציין כי אמבטיית אקריליק עמידה גם היא, מאחר ומייצרים את הפריט בשילוב חומרים נוספים לחיזוק האמבטיה.
  • משקל האמבטיה – אמבטיית פלדה כבדה בגלל משקל המתכת, לכן ההתקנה וההובלה עשויות להיות יקרות ומורכבות יותר, במיוחד אם אתם גרים בדירה בקומה גבוהה בבניין לא מעלית. לעתים יש להעלות לדירה את האמבטיה מפלדה באמצעות מנוף בגלל המשקל הרב, לכן עלויות ההובלה יקרות יותר לעומת העלות הנדרשת להובלת אמבטיות אקריליק.
  • שמירה על טמפרטורה – אמבטיית פלדה שומרת היטב על טמפרטורת המים, זהו יתרון משמעותי לעומת הדגמים של אמבטיית אקריליק, במיוחד אם אוהבים לשכשך במים זמן רב או שנוהגים למלא את האמבטיה במים כדי לרחוץ את הילדים.
  • עיצוב ואסתטיקה – תהליך הייצור של אמבטיות פלדה מאפשר ליצרנים להציע עיצובים מרשימים ואלגנטיים עם קווים ישרים ושטוחים, וליהנות מעיצוב נקי ויוקרתי. יחד עם זאת, יש שפע עיצובים מרהיבים של אמבטיות אקריליק, ובסופו של דבר הטעם האישי קובע.
  • תחזוקה וניקיון – ציפוי האמייל של אמבטיית פלדה מונע לכלוכים והצטברות חיידקים, כמו כן קל יותר לנקות אמבטיות פלדה באמצעות מגוון חומרי ניקוי כימיים. עם זאת, תיקון סדקים ושריטות בציפוי האמבטיה קל יותר באמבטיות האקריליות לעומת התיקון המורכב יותר באמבטיית פלדה, ומומלץ להזמין אנשי מקצוע לתיקון הציפוי.

לצפייה במבחר האמבטיות באתר לחצו כאן

לסיכום, חשוב להתייחס להבדלים בין אמבטיות פלדה לאקריליק כדי לקבל החלטה נכונה ומשתלמת. כאן באתר הכל לבניין תוכלו לרכוש מגוון דגמים איכותיים של אמבטיות בשלל עיצובים מרהיבים ובמחירים ללא תחרות. למידע נוסף ולייעוץ מקצועי צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות