ריצוף בהדבקה או ריצוף מחדש – מה עדיף?

ריצוף לבית בחנות הכל לבניין

מתכננים שיפוץ מקיף בדירה ומעוניינים לדעת אם עדיף ריצוף חדש או ריצוף בהדבקה? ובכן, כדאי לדעת כי אם אתם מתכננים לרצף מחדש את הבית או הדירה באפשרותכם להוזיל עלויות ולבחור בפתרון מקצועי ואיכותי של הדבקת מרצפות, במקום להפוך את הבית לאתר בנייה.

ריצוף חדש או בהדבקה על ידי אנשי מקצוע מיומנים

ברוב המקרים כאשר מחליטים לשפץ את הבית, השיפוץ כולל בין השאר החלפת אריחי הריצוף הישנים שעשו את שלהם. עד לפני מספר שנים נאלצתם לסבול מהפיכת הבית לאתר בנייה בגלל פירוק אריחי הריצוף והתקנת רצפה חדשה. לרוב, נאלצתם למצוא מקום אחר למגורים עד סיום עבודות השיפוץ והחלפת הרצפות, אך כיום ישנן שיטות חדשניות ומתקדמות המאפשרות לקבלן השיפוצים לסיים את עבודתו במהירות ובזמן קצר יחסית, ללא צורך בפירוק הבלטות הישנות.

כדאי לדעת כי לשיטת הדבקת מרצפות יש יתרונות ברורים עבורכם ועבור קבלן השיפוצים, ביניהם:

  • חיסכון ניכר בזמן העבודה.
  • ריצוף בהדבקה אינו מלכלך כמו ריצוף מחדש של הבית.
  • עלות משתלמת וחיסכון בעלויות השיפוץ.
  • מגוון סוגי ריצוף בהדבקה לעיצוב מרהיב ומותאם אישית.

מתי לא ניתן להדביק ריצוף חדש עם הריצוף הקיים?

חשוב לדעת כי לא תמיד ניתן להדביק ריצוף חדש על הרצפה הקיימת. אמנם, להדבקת הרצפה יש יתרונות רבים ולרוב ניתן להוזיל את עלויות השיפוץ ולקצר את זמן העבודה, אך שיטה זו אינה מתאימה במקרים הבאים:

  • המרצפות הקיימות שבורות ועקומות.
  • התקרה בבית או בדירה נמוכה מהרגיל וכל תוספת גובה לרצפה עלולה להשפיע באופן משמעותי.
  • החול מתחת לריצוף הקיים ישן ורטוב וחשוב להחליפו.
  • תשתיות האינסטלציה העוברות מתחת לרצפה ישנות ואתם סובלים מנזילות ודליפות.

ראוי להדגיש כי בדירות ישנות ובנכסים בהם לא נערך שיפוץ תקופה ארוכה, לפחות 10-15 שנה, מומלץ להחליף את הצנרת הישנה והבלויה. כדי להחליף את הצנרת הישנה והדולפת יש לפרק את הריצוף הקיים, לכן במקרה זה התשובה ברורה לשאלה השכיחה – ריצוף בהדבקה או החלפה.

במידה ומתכננים שיפוץ רק בחלק מהדירה, אך חשוב לזכור כי יהיו הבדלי גובה בין הריצוף הישן לחדש. כמו כן, יש להתאים את גובה הדלת כדי להשתמש בה וחשוב לקצר גם את המשקופים בהתאמה.

הדבקת מרצפות – תהליך העבודה

הדבקת מרצפות חדשות על הבלטות הקיימות מחייבת ניסיון רב, כלי עבודה וחומרים מתאימים. קבלן השיפוצים חייב לבדוק את מצב הריצוף ותשתיות האינסטלציה, ובהתאם לכך הוא ימליץ לכם האם לבחור ריצוף בהדבקה או החלפה של הריצוף הישן בחדש.

לאחר יישור הרצפה הקיימת ותיקון בלטות שבורות הצוות של קבלן השיפוצים מבצע חריצים בריצוף הישן ומיישם דבק חזק וייעודי להדבקת קרמיקה על תשתית קיימת. חשוב לוודא כי הקבלן מיישם דבקים איכותיים ועמידים ולא משתמש בדבק זול. יש למרוח שכבה נדיבה של דבק באופן אחיד ולכסות היטב את הרצפה הקיימת כדי להימנע מכיסי אוויר ומאריחי ריצוף מתנדנדים או בולטים.

מחיר ריצוף חדש לרוב יקר יותר, אך לא תמיד הפעולה מתאימה ויש לקבל ייעוץ מקצועי לאחר אבחון מצב הרצה הקיימת ובדיקת הצנרת הישנה העוברת מתחת לרצפה.

חברת הכל לבניין משווקת מגוון מוצרים לריצוף חדש או בהדבקה, תוך התחייבות לחומרים איכותיים, לשירות מקצועי ואדיב ולמחירים תחרותיים. למידע נוסף צרו עמנו קשר בטלפון או באמצעות טופס צור הקשר ואנו נסייע לכם לקבל החלטה ולבחור במוצרים המתאימים ביותר לעיצוב הבית.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות