איך לבחור ריצוף למטבח?

ריצוף למטבח באתר הכל לבניין

רבים מעוניינים לדעת איך לבחור ריצוף למטבח, זו אחת השאלות השכיחות שצוות הכל לבניין עונה עליהן מדי יום. כדי לבחור ריצוף חדש למטבח חשוב להבין מהם היתרונות והחסרונות של אריחי הריצוף מסוגים שונים, לקבל החלטה נכונה לגבי גוון וטקסטורה של הרצפה וכמובן שיש להתייחס לקונספט העיצוב הכללי במטבח ובבית, לעלויות האריחים וההתקנה ולעמידות ולנוחות הניקיון והתחזוקה.

ריצוף למטבח – שיש, קרמיקה, גרניט פורצלן או פרקט

כאשר בוחרים ריצוף חדש למטבח יש לבחור בין ארבעה סוגים עיקריים:

  • ריצוף קרמיקה למטבח
  • ריצוף פורצלן למטבח
  • ריצוף עץ למטבח
  • ריצוף באמצעות אריחים מאבן טבעית

ריצוף טבעי כולל שיש ואבן טבעית, עץ טבעי ועמיד וכדומה, בעוד ריצוף תעשייתי כולל אריחי ריצוף כמו פורצלן וקרמיקה. ריצוף גרניט פורצלן למטבח נחשב ברוב המקרים לבחירה המומלצת בגלל עמידות החומר, נוחות הניקיון, מבחר עצום של גוונים, מידות וטקסטורות, ומחיר נוח. כדאי לדעת כי ההבדלים המשמעותיים ביותר בין אריחי ריצוף קרמיקה למטבח לבין אריחי ריצוף מפורצלן הם חוזק האריח וצבע. באריחי קרמיקה רק השכבה העליונה צבועה, בעוד באריחי פורצלן כל האריח צבוע. כמו כן, אריחי גרניט פורצלן חזקים יותר מאריחי קרמיקה לריצוף, לכן לרוב בוחרים בגרניט פורצלן לריצוף המטבח ושאר חלקי הבית.

בשנים האחרונות רבים בוחרים ריצוף עץ למטבח בגלל המראה המרשים, הגוון הטבעי והעיצוב היפהפה. יש לבחור אריחי ריצוף עמידים המתאימים לסביבה רטובה, וחשוב לשים לב האם האריח מצופה בשכבת נגד החלקה.

גוון ומידה

לבחירת ריצוף מומלץ למטבח שלכם כדאי להגיע לאולם התצוגה של הכל לבניין. חשוב לבחון מספר דוגמאות, להניח על הרצפה אריחים מעוצבים כדי להתרשם מהמראה, ולוודא כי האריח אינו חלק לגמרי. כמו כן, חשוב להתייחס למידות האריחים כדי לבחור עיצוב מרהיב בהתאמה לקונספט העיצוב הרצוי במטבח שלכם. בחירת צבע ריצוף למטבח אינה דבר של מה בכך, ומומלץ להיעזר בידע הרב של אנשי המכירות המנוסים בהכל לבניין.

בנוסף, כדאי לדעת כי אריחי ריצוף בגוון כהה עשויים להתאים למטבחים גדולים, הם מסתירים לכלוכים שנופלים על הרצפה, בעוד שעל רצפה מאריחי ריצוף בהירים כל לכלוך נראה לעין.

כושר ספיגה ועמידות

חומר ריצוף למטבח חייב להתאים לסביבה רטובה, עליכם לזכור כי הרצפה במטבח מתלכלכת במהירות, לכן חשוב להקפיד על אריחים איכותיים בעלי כושר ספיגה נמוך. בנוסף, בעת בחירת ריצוף למטבח מומלץ להתמקד רק באריחי ריצוף חזקים ועמידים, כך שאם נופל סיר או במידה ונשברת כוס על הרצפה, לא ייגרם נזק לאריחים.

ריצוף למטבח מחירים

בבחירת אריחי ריצוף למטבח עליכם לבדוק מהי העלות של האריחים וההתקנה, ובהתאם לתקציב תוכלו לקבל החלטה שקולה ואחראית.

זקוקים לעוד טיפים איך לבחור ריצוף למטבח? בואו לבקר אותנו בחנות הכל לבניין ואנו נסייע לכם בבחירת הריצוף הבא למטבח הביתי שלכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות