כל מה שצריך לדעת על חיפוי בריקים

קיר בריקים לדוגמה באתר הכל לבניין

קיר בריקים בסלון, בפינת האוכל או במטבח תורם לעיצוב מרהיב של הבית, יש גם סוגי בריקים לחיפוי קירות חוץ לעיצוב מרשים ויוקרתי של חזית המבנה. כדי ליהנות מתוצאה מרשימה ומחיפוי קיר עמיד במראה יוקרתי וייחודי, חשוב לבחור היטב את הבריקים, ומעבר להשוואת מחירים כדאי לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לבחור את הבריקים המתאימים ביותר לחיפוי קירות פנים וחוץ בביתכם.

מגוון סוגי בריקים לחיפוי קירות

במשך מאות שנים הבריקים שימשו כחומר בנייה מסורתי באירופה, הן לבניית בנייני מגורים ובתים פרטיים והן לבניית כנסיות, מצודות ומבנים נוספים. בעשור האחרון הבריקים הפכן לחומר גמר פופולרי בגלל המראה הייחודי והמרשים, שלל אפשרויות העיצוב והאווירה הנעימה שהם יוצרים בנכס. מעבר למראה הייחודי הבריקים מהווים שכבה מבודדת והם עמידים וחזקים, ואין צורך לדאוג לתחזוקה שוטפת.

ישנם 3 סוגי בריקים לחיפוי קירות פנים וחוץ:

  • בריקים מפירוק – בריקים ישנים המיובאים לישראל לאחר פירוק מבנים עתיקים במדינות שונות באירופה, הבריקים יוצרו בעבודת יד, יש להם ערך סנטימנטלי, הם מעניקים מראה עתיק וייחודי, אך מחירם גבוה יותר וגם היישום מורכב ויקר יותר בגלל המשקל של הלבנים. הבריקים מפירוק מגיעים לרוב בגוונים שונים של אדום וחום, הם מתאימים במיוחד לעבודות כמו חיפוי בריקים למטבח או לסלון אבל לא נפוצים במיוחד.
  • בריקים מודרניים – בריקים המיוצרים במפעלים באופן תעשייתי, מגיעים בשלל גוונים, מידות ואיכויות, באמצעותם ניתן לחפות קירות פנים וחוץ בעיצוב מודרני ומתוחכם. את הבריקים התעשייתיים שנקראים גם אבני סיליקט ניתן ליישם בקלות באמצעות הדבקה, גם בשיטות עשה זאת בעצמך, הם משתלבים היטב בכל קונספט עיצובי, ניתן ליישם חיפוי בריקים על קיר גבס, בטון או לבנים.
  • בריקים בסגנון רטרו – בריקים תעשייתיים העוברים עיבוד מיוחד כדי להשוות להם מראה עתיק, קל ליישם את הבריקים, הם מתאימים גם לעבודות כמו חיפוי בריקים חיצוני וליצירת קיר בריקים בסלון ובשאר חדרי הבית. הבריקים מעניקים תחושה חמה בבית, יש מגוון דגמים וצבעים, כולל אפשרות לחיפוי בסגנון כפרי.

חיפוי בריקים מחיר

מחירי בריקים מפירוק הם הגבוהים ביותר, כאשר גם עלויות ההתקנה יקרות יותר באופן משמעותי. ניתן לרכוש בריקים תעשייתיים בגוון הרצוי וגם עלויות ההתקנה זולות יותר.

אם אתם מעוניינים לחפות קיר בריקים בפינת אוכל, בסלון, בחדרי שינה ובכל חלל אחר בבית אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום והמומחים של הכל לבניין ישמחו להתאים לכם את הבריקים ממבחר דגמים של בריקים איכותיים במחירים משתלמים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות