התאמת חדר אמבטיה לנכים

חדר אמבטיה לנכים באתר הכל לבניין

תכנון אמבטיות לנכים והתאמת שירותים לנכים מאפשרים לכם להנגיש את הבית או העסק לבעלי מוגבלויות בתנועה. כיום, חובה על בעלי עסקים להנגיש את העסק לציבור הנכים, בנוסף חשוב לבצע התאמת חדר אמבטיה לנכים בדירה או בבית הפרטי במידה ויש צורך בכך. הדרך להנגשת חדרי שירותים ואמבטיה מתחילה בבחירת אביזרים מיוחדים, בשלל עיצובים לבחירה, ובהתאמה מושלמת לצורכי הנכה ובני משפחתו.

התאמת חדר שירותים לנכים

כדי להנגיש את הבית או הדירה שלכם, אתם חייבים לתכנן ולהתאים את חדרי הרחצה והשירותים לנכים. כדי להנגיש שירותים לנכים חשוב לקחת מידות מדויקות, לתכנן היטב ולבחור אביזרים מתאימים ובטיחותיים. מומלץ להתקין מעקה שירותים לנכים בגובה מתאים, על מנת לאפשר לנכה לשבת בבטחה על האסלה ולקום ממנה בקלות, וללא נפילות או עזרה של מטפלים או בני משפחה.

כמו כן, יש להתקין מאחזי יד בגובה הנכון, ובהתאם לתקנים המחייבים. כדאי לשפץ את חדר השירותים להחליף באותה הזדמנות את האסלה והניאגרה. את האסלה ניתן לתלות על הקיר במקום לבחור אסלת מונובלק המעוגנת לרצפה, כך ניתן להתקין ניאגרה סמויה לשימוש נוח ולמראה יוקרתי ואלגנטי.

אגב, המומחים להנגשת מבנים לנכים ממליצים לאחד בין חדר השירותים וחדר האמבטיה, במידה והדבר אפשרי. הסיבה העיקרית היא שחדרי שירותים הם לרוב צרים ואדם נכה אינו יכול להיכנס לחדר הקטן עם כסא גלגלים המשמש אותו לצורך ניידות, לכן אפשרות האיחוד בין חדרי הרחצה והשירותים מומלצת כדי לשמור על בטיחות הנכה ולאפשר לו להשתמש בשירותים באופן עצמאי וללא עזרה מאחרים.

אם אתם מתכננים להתאים את חדר השירותים בשיטות עשה זאת בעצמך, כדאי לחפש מידות שירותי נכים עם שרטוט מקצועי, ולתכנן את העבודה בהתאם. מעבר למאחזי יד קבועים ומתרוממים, עליכם להתייחס גם לגובה ולמיקום נוח של ידית הניאגרה, למושב אסלה עמיד המותאם לגופו של הנכה ולמוגבלותו, וחשוב להתקין כיור עם ברז בגובה המאפשר לנכה לשמור על היגיינה, בלי לקרוא לעזרה ובלי לסבול ממים הניתזים לכל עבר. בנוסף, כדאי להתקין דלת הנפתחת החוצה, ללא מפתן וחשוב להתקין ידית בגובה המאפשר לנכה לפתוח את הדלת לבד.

התאמת חדר אמבטיה לנכים

אם אתם צריכים להתאים את חדר האמבטיה לנכים, כדאי לערוך שיפוץ מלא או חלקי על מנת לתכנן היטב את חדר הרחצה ולהתאים אותו במדויק למאפייני הנכה ולצרכיו הייחודיים. יש מגוון דגמים של אמבטיות לנכים, ביניהם אמבטיות מתוצרת מותגים מוכרים ואמינים. לפני שאתם מתחילים לרכוש אביזרי אמבטיה לנכים, כלים סניטריים ואמצעי בטיחות לחדר הרחצה, עליכם לקחת מידות. בהתאם לשרטוט הכולל מידות מקלחת לנכים, תוכלו לבחור אביזרים שונים.

לאחר בחירת האמבטיה והתקנתה, אתם חייבים לרכוש ולהתקין אביזרי אמבטיה לנכים כגון:

  • מאחזי יד מאלומיניום או נירוסטה
  • מושב אמבטיה לנכים או מושב למקלחון, יש מגוון דגמים מתקפלים וקבועים
  • ברזים ייעודיים המיועדים לבעלי מוגבלויות, למשל ברז המופעל ללא מגע יד אדם.
  • מתקן לתליית מגבות, אותו עליכם להתקין בגובה 85 ס"מ מהרצפה.
  • סבוניות ומדף עם אפשרות להדבקה ללא קידוח בגובה נוח עבור הנכה.
  • ראש מקלחת עם מתקן המעוגן לקיר באמצעות ברגים או בשיטה אחרת, בגובה המותאם לנכה היושב על מושב הבטיחות באמבטיה או במקלחון.

הנגשת חדר אמבטיה וחדר שירותים לנכים עם הכל לבניין

הכל לבניין משווקת מגוון אביזרים וכלים סניטריים המיועדים להנגשת חדרי רחצה ושירותים. צוות החברה יסייע לכם לבחור בפריטים המתאימים והבטיחותיים ביותר, במחירים משתלמים. הכל לבניין מסייעת לציבור הנכים ובעלי המוגבלויות, גם אתם יכולים להנגיש את חדרי האמבטיה והשירותים בבית או בעסק לאחר ייעוץ מקצועי של צוות הכל לבניין, ורכישת האביזרים המתאימים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות