מה ההבדלים בין חיפוי קיר פנימי לחיצוני?

חיפוי קיר חיצוני מחנות הכל לבניין

חיפויי פנים וחוץ נועדו לחיפוי קירות המבנה, לאיטום יעיל יותר, לבידוד גבוה מרעשים, לשמירה על טמפרטורה יציבה במבנה ולהגנה על תשתיות הנכס. כמו כן, יש לחיפויי הקירות תפקיד מרכזי בעיצוב הבית, הן בעיצוב הפנים והן בעיצוב החוץ.

כאשר אתם מעוניינים לחפות קיר פניני או חיצוני עליכם לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לקבל החלטות נכונות, יש מבחר חיפויי קירות מחומרי גלם טבעיים או מלאכותיים, חלק מחיפויי הקיר מתאים לשימוש חיצוני, חלק לשימוש פנימי ויש דגמים מסוימים המומלצים לחדרי האמבטיה, השירותים ולמטבח.

דרגת עמידות חומי החיפוי

הכלל שצריך להנחות אתכם בעת בחירת חיפויי קירות פנים וחוץ הוא דרגת העמידות של חומר החיפוי. לחיפוי קירות חיצוניים מומלץ לבחור רק חיפויי קירות איכותיים ועמידים בעלי דרגת קושי גבוהה. חיפוי קיר חיצוני נועד להבטיח כי רטיבות לא תחדור לקירות המבנה, כמו כן חשוב שחיפוי הקיר יהיה עמיד בפני נזקי מזג האוויר וכי יהיה קל לנקות אותו.

חיפוי לקיר פנימי אפשרי במגוון רחב של חומרי גלם טבעיים ומלאכותיים, בין חיפויי הקירות הנפוצים ניתן למצוא אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, עץ, במבוק, אבן טבעית, בריקים, זכוכית ושיש. לחיפוי קירות חוץ מומלץ להשתמש בחומרים קשיחים ועמידים כגון אריחי חיפוי משיש, מסוגים שונים של אבן טבעית, מבטון, משיש ועוד.

גודל וצורת אריחי החיפוי

ניתן לחפות את קירות הפנים והחוץ של המבנה באריחים מעוצבים בשלל גדלים וצורות. למעשה, אין כמעט הבדלים בין בחירת אריחי חיפוי לקיר חיצוני או פנימי, למעט עמידות החומר בפני נזקי מזג האוויר.

עם זאת, עליכם לשים לב לנושא העיצוב ולמראה הרצוי, כאשר אתם בוחרים אריחי חיפוי לקירות חיצוניים עליכם להתחשב בעיצוב המבנה, בתנאי השטח ומזג האוויר, במאפייני סביבת המגורים וכמובן בתקציב. ניתן לשלב בין כמה סוגים של אריחי חיפוי בגדלים שוני כדי ליהנות מעיצוב מקורי ומעניין יותר. כיום יש פתרונות זולים ומרשימים לחיפוי קירות פנים, למשל טפטים בצורת בריקים או אריחי אבן טבעית, חיפויי בטון בשלל עיצובים ורמות גימור וכיוצא בזה.

גוון אריחי החיפוי

בעת בחירת אריחי חיפוי פנים וחוץ נהוג לשים לב בעיקר לגוון האריחים ומידת התאמתם לקונספט העיצוב הרצוי. כיום, יש מגוון עצום של אריחי חיפוי בשלל גוונים לבחירה. כאשר אתם עומדים לחפות קירות חוץ כדאי לבחור בגוונים בהירים, בעוד שבעת בחירת אריחי החיפוי לקירות פנים תוכלו לבחור גוונים נועזים יותר בהתאמה לטעמכם האישי ולעיצוב חללי הבית או המשרד.

כאשר בוחרים בריקים או אריחי חיפוי אחרים לקירות חוץ, כדאי להתאים את גוון אריחי החיפוי לנוף האורבני בו הבית נמצא, לכן חשוב לבחור אריחי חיפוי המשתלבים היטב בסביבת המגורים, ולרוב נהוג לבחור אריחי חיפוי מחומרים טבעיים כמו אבן ושיש.

עליכם לזכור כי חיפויי קירות חוץ חייבים להיות חזקים ועמידים לאורך זמן, יש לבדוק האם נדרשת תחזוקה שוטפת, מהי דרגת העמידות של החומר, האם האריחים מכילים חומרים מעכבי בעירה והאם הם מבודדים היטב רעש, חום וקור. בחירה נכונה של אריחי חיפוי פנים וחוץ מבטיחה לכם גם חיסכון בעלויות המיזוג.

אם אתם מתעניינים בחיפוי פנים או חוץ ועומדים לפני שיפוץ אתם מוזמנים לפנות אל המומחים שלנו שישמחו לסייע לכם לבחור את החיפוי שיתאים לכם בדיוק הן מבחינת העיצוב והן מבחינת התקציב.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות