סגנון מינימליסטי בעיצוב המטבח

מטבח בעיצוב מינימליסטי

עיצוב מינימליסטי נחשב לבחירה פופולרית כיום, הוא מאפשר להעצים את חללי המבנה ונותן מראה נקי ויוקרתי יותר, וגם כמובן, קל יותר לנקות את הבית. אחד הטרנדים הבולטים בשנים האחרונות הוא בחירת סגנון מינימליסטי בעיצוב המטבח הביתי, זהו עיצוב מקורי וייחודי המאפשר לשמור על זרימה ואחידות, ליהנות ממשחקי אור וצל וליהנות ממטבח פונקציונלי ונעים וממראה ויזואלי מרשים ואלגנטי.

מטבח מינימליסטי בהתאמה אישית

אם קיבלתם החלטה לעצב את המטבח בסגנון מינימליסטי כדאי לכם לדעת כי הגוונים המובילים בסגנון זה הם לבן וצבעים בהירים. לכן, כדאי לבחור מראש את הצבע לקירות, לקבל החלטה נכונה לגבי אריחי החיפוי והריצוף ורק אז לבחור ארונות מטבח בגוון לבן או בהיר. צבעים בהירים מעניקים תחושה של הרמוניה וניקיון, הם מחזירים אור, וכך למעשה זוכים למטבח הנראה גדול ומואר יותר. לכן, כדאי להתרשם ממגוון האריחים למטבח באולם התצוגה של הכל לבניין כבר בתחילת תהליך השיפוץ.

אם החלטתם לבחור סגנון מינימליסטי בעיצוב המטבח עליכם לוודא כי המטבח המעוצב משתלב היטב בקונספט העיצוב בשאר חללי הבית, ובעיקר עם הסלון ופינת האוכל. בסגנון העיצוב המינימליסטי יש להשקיע זמן ומחשבה בתכנון נכון של המטבח כדי להימנע ממראה מנוכר, קר וסגפני. עליכם לזכור כי בעיצוב המינימליסטי מצמצמים את כמות הפריטים החשופים לעין ומשתמשים באור טבעי ומלאכותי כחלק בלתי נפרד מהעיצוב.

מהם מאפייני המטבח המינימליסטי?

מטבח מינימליסטי מאופיין במראה נקי ועליו לכלול אלמנטים ניטרליים כדי ליצור הרמוניה ומראה אסתטי אלגנטי ויוקרתי. כדי להימנע מעומס ויזואלי נהוג לבחור משטחי עבודה המשתלבים כחלק בלתי נפרד מהגוון של אריחי החיפוי לקירות. בהתאם לגודל המטבח יש לפזר את ארונות המטבח העליונים והתחתונים, לכן באזור בו מתקינים ארונות תחתונים נהוג להתקין מעל משטח העבודה מדפים, אך אין להעמיס עליהם פריטים. כמו כן, מומלץ לבחור ידיות בעיצוב מינימליסטי, לרוב בגוון בהיר אך אפשר לשבור מעט את המראה באמצעות פרזול מאלומיניום או ברזל בגוון שונה.

עיצוב מטבח מינימליסטי מחייב תכנון מדויק של שטחי ופתרונות האחסון. מאחר ולא מניחים מוצרי חשמל, צנצנות, כלי בישול ופריטי נוי על משטח העבודה או המדפים, חשוב לוודא כי ארונות המטבח מספיקים לכם לצורך אחסון כלי בישול, אוכל, מוצרי מזון וכדומה.

כדי ליהנות מסגנון מינימליסטי גם במטבח הביתי כדאי לבחור היטב את הכיור, עדיף בגוון לבן, עם ברזים בעיצוב מתאים לקונספט הנבחר. יש להתקין גופי תאורה המספקים אור חזק ואחיד בכל המטבח, כאשר כדאי במקרים מסוימים להרחיב את פתח החלון על מנת לאפשר כניסתו של אור טבעי.

במטבחים גדולים ניתן למקם אי בגוון דומה לארונות המטבח ולחיפויי הקיר, אפשר לשבור מעט את המראה האחיד והנקי באמצעות משטח עבודה מעץ בגוון בהיר או בציפוי פורמייקה. גם משטח השיש במטבח המינימליסטי יהיה לרוב בגוון בהיר כדי ליצור אחידות ומראה ויזואלי יוקרתי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות