סוגי מקלחונים – מה עדיף?

מקלחון למקלחת באתר הכל לבניין

בשנים האחרונות רבים ממשפצי המקלחות עוברים מהאמבטיה המוכרת למקלחון מעוצב בחדר הרחצה. אחת הסיבות לפופולריות המקלחונים בישראל היא משבר המים המתמשך, אך יש עוד שלל סיבות מדוע כדאי גם לכם להתקין מקלחון פינתי, חזיתי, או אחר.

אם אתם רוצים לקבל תשובה מקיפה לשאלה: סוגי מקלחונים – מה עדיף, המשיכו לקרוא את המדריך שצוות המומחים של הכל לבניין הכין עבורכם.

סוגי מקלחונים נפוצים בישראל

בבתים רבים בישראל עדיין ניתן למצוא את הדגמים הוותיקים והפשוטים של מקלחונים ללא דלתות, עם וילון בלבד למניעת התזת המים על רצפת חדר הרחצה. כיום, המחירים של המקלחונים אטרקטיביים ויש היצע עצום של דגמים, מידות, איכויות ועיצובים. הדגמים הפופולריים ביותר בארץ הם מקלחון חזיתי, פינתי, קטום ומעוגל. ישנם דגמים עם אגנית ויש מבחר מקלחונים ללא אגנית, אותם יש להתקין על רצפת החדר.

בעת בחירת מקלחון לחדרי הרחצה בבית חשוב להתייחס לפרמטרים כגון מידות, ניצול מיטבי של חדר האמבטיה, סוג הזכוכית או הפלסטיק, עמידות, עיצוב, אחריות וכמובן מחיר ומנגנון פתיחת הדלת או הדלתות (הזזה, פנימה, החוצה וכדומה).

  • מקלחון חזיתיאם החלטתם להתקין את המקלחון בנישה ייעודית בחדר האמבטיה הממוקמת ותחומה בין 3 קירות, מקלחון חזיתי הוא הפתרון הנכון והמתאים ביותר עבורכם. יש מגוון דגמים ושלל עיצובים לבחירה.
  • מקלחון פינתיזהו המלך של המקלחונים, מקלחון פינתי מתאים לרוב חדרי הרחצה, ובמיוחד לחדרי אמבטיה קטנים. אם החלטתם לרכוש מקלחון פינתי עליכם להתקין אותו בפינת חדר הרחצה, בין שני קירות בזווית של תשעים מעלות, כאשר המקלחון כולל שתי דפנות מזכוכית. כדאי לדעת כי מקלחון פינתי סטנדרטי כולל שתי דלתות זכוכית עם נעילה באמצעות מגנט, הדלת יכולה להיפתח פנימה או החוצה. חשוב לבדוק את כיוון פתיחת הדלתות ולוודא כי אין מכשול המפריע לפתיחת דלת המקלחון.
  • מקלחון פינתי מעוגל – דגם פופולרי של מקלחון פינתי, במקום שתי דפנות זכוכית יש דופן אחת מזכוכית מעוגלת, ולרוב המקלחון מצויד בדלתות הזזה.
  • מקלחון פינתי קטום – זהו דגם נוסף של מקלחונים פינתיים, כאשר פינת המקלחון קטומה ונראית כאילו חתוכה. זהו הדגם המתאים ביותר לחדרי רחצה קטנים או צרים, למשל בצימרים, בבתי מלון אך גם בחדרי רחצה יחסית קטנים, כמו למשל ביחידת ההורים.

סוגי זכוכית למקלחון

כאשר אתם רוכשים מקלחון לחדר הרחצה בביתכם השאלה הראשונה שעליכם לשאול היא מהו עובי הזכוכית. רוב הדגמים של המקלחונים מצוידים בזכוכית עמידה בעובי של 4, 6 או 8 מ"מ. זכוכית דקה מדי עשויה להישבר ולגרום לסכנה למתקלחים, בעוד זכוכית עבה מדי שוקלת הרבה ולכן תפעול המקלחון פחות נוח, בעיקר לילדים ולקשישים.

כדאי לדעת כי משנת 2006 התקן הישראלי מחייב שימוש בזכוכית מחוסמת או רבודה בכל המקלחונים הנמכרים או מיוצרים בארץ. זכוכית מחוסמת אינה מתנפצת לאלפי שברים ורסיסים קטנים, וכך מעשה אתם רוכשים מקלחון בטיחותי ואיכותי.

בעת בחירת זכוכית המקלחון עליכם להתייחס לנושא השקיפות או האטימות של הזכוכית. זכוכית אטומה מבטיחה לכם אינטימיות ופרטיות, וגם אם מישהו נכנס בטעות לחדר הרחצה בעודכם מקלחים במקלחון, לא יוכלו לראות אתכם. עם זאת, זכוכית אטומה מקטינה מעט את תחושת הגודל של חדר הרחצה, ועליכם להתייחס לכך בהתאם.

אם בחרתם מקלחון עם זכוכית אטומה אתם יכולים לבחור דגם אלגנטי עם דוגמה או ללא. יצרני המקלחונים מציעים שלל עיצובים לבחירה ומגוון זכוכיות עם דוגמאות מקוריות ויפות באמצעות טכניקות כמו התזת חול, הדפסה וצריבה. ניתן להזמין גם מקלחון עם זכוכית פסים, מקלחון זכוכית חלבית ויש דגמים של מקלחון זכוכית מחוספסת. במידה ובחרתם מקלחון עם זכוכית שקופה, כדאי שתדעו כי ניתן לצבוע את הזכוכית בשלל גוונים ובהתאמה מלאה לקונספט העיצוב של חדר הרחצה.

 מקלחונים מעוצבים ואיכותיים קונים רק בהכל לבניין

חברת הכל לבניין מתמחה ביבוא ובשיווק מקלחונים, חומרי גמר ובנייה, כלים סניטריים וריהוט לחדרי רחצה. החברה מייבאת ומשווקת את מיטב המותגים ומציע מגוון דגמים של מקלחונים מכל הסוגים, עם זכוכיות שקופות, חלביות או אטומות, ומגוון סוגי פתיחה של דלתות. הזמינו עכשיו מקלחונים בהכל לבניין ותיהנו מייעוץ מקצועי וממחירים ללא תחרות.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות