טיפים לשיפוץ אמבטיה ועיצוב חדרי רחצה

עיצוב חדר רחצה באתר הכל לבניין

צוות המומחים של הכל לבניין כתב למענכם מספר טיפים לשיפוץ אמבטיה ועיצוב חדרי רחצה, כך תוכל לעצב מחדש את האמבטיה והמקלחת וליהנות מאיכות חיים גבוהה ומעיצוב מרהיב ויוקרתי. כדאי לדעת כי עיצוב חדר רחצה מתחיל בתכנון וכולל אלמנטים טכניים ואסתטיים.

כדי ליהנות מתוצאה סופית מרשימה וייחודית עליכם להתייחס למידע הטכני כדי לשפץ את חדר הרחצה, ולבחור חומרי גמר וכלים סניטריים לאסתטיקה מושלמת ולמראה אלגנטי בהתאם לטעם האישי הייחודי שלכם. בנוסף, חשוב להתייחס לנושא העמידות, הבטיחות, האיכות וכמובן למחירים. לכן, כבר בשלב התכנון של שיפוץ אמבטיה עליכם להגדיר מסגרת תקציב.

תכנון מקדים של שיפוץ אמבטיה בעזרת מומחים

חדר הרחצה יחסית קטן בשטחו בהשוואה לחדרים אחרים בבית, לכן לרוב נהוג לחשוב כי שיפוץ חדר אמבטיה זו משימה פשוטה וקלה. למעשה, שיפוץ מקלחת מחייב תכנון קפדני לפרטי פרטים כיוון שיש להתייחס לתשתיות האינסטלציה הקיימות ולמצבן וכדי לנצל נכון את החלל הקטן יחסית. כך לדוגמה, אם מתכננים לשפץ חדר רחצה בדירה שלא עברה שיפוץ למעלה מ-15 שנה, מומלץ להחליף את כל הצנרת בחדר כדי להימנע מתקלות אינסטלציה העלולות לגרום לנזק לקירות, לרצפה, לכלים הסניטריים ולריהוט. כמו כן, התקנת צנרת חדשה מאפשרת לכם לבחור מיקום של נקודות המים, ברזים, כיורים, מקלחון וכיוצא בזה.

בחירת הסגנון הרצוי בחדר הרחצה

בשלב תכנון השיפוץ בחדר הרחצה בביתכם עליכם לבחור גם סגנון עיצובי על פי הטעם האישי והייחודי שלכם. לכל אחד טעם אישי מעט שונה לכן כדאי לדעת כי יש מבחר סגנונות עיצוב. באפשרותכם להחליט על קונספט עיצוב חדר הרחצה בעזרת אנשי מקצוע, וכדאי לכם להתייעץ עם המומחים של הכל לבניין.

אפשר לבחור סגנון קלאסי עם ריהוט כמו ארונות אמבטיה מעץ מלא, סגנון כפרי הנחשב פופולרי, סגנון מודרני ועוד. לאחר שבחרתם את הסגנון המועדף בעיניכם, תוכלו לרכוש באתר הכל לבניין אריחי חיפוי וריצוף המתאימים זה לזה ולריהוט, ולרכוש ארונות מעוצבים לחדר הרחצה, ברזים דקורטיביים, כיורים יפים, אמבטיהמקלחון ועוד.

לשמור על מרווח מחיה בחדר הרחצה

חדרי רחצה בבנייה המודרנית יחסית קטנים, במיוחד חדרי האמבטיה ביחידה של ההורים. בעת עיצוב חדרי רחצה חשוב להקפיד על מרווח נוח כדי ליהנות ממקלחת חמה ומענגת ולא לסבול משטח מצומצם ועמוס לעייפה. חדר רחצה מעוצב היטב הוא נעים למראה ומעניק אווירה מרגיעה ותחושה ביתית חמימה.

חדר הרחצה נועד בעיקר כדי לשמור על היגיינה, אך בני המשפחה משתמשים בו גם לאיפור, לנטילת ידיים, ללבוש, לכן כדאי למקם את המקלחון במיקום הנכון, למשל מקלחון פינתי שאינו תופס הרבה שטח.

נוחות בחדר הרחצה

חדר הרחצה בבית נועד לשרת אתכם ועליו היות נוח. כאשר בוחרים אריחי חיפוי, כלים סניטריים ופריטים נוספים יש להתייחס לנוחות השימוש, אך לא פחות חשוב מכך נוחות הניקוי והתחזוקה. כדאי לבחור אריחי חיפוי בגוון בהיר מאחר ולא ניתן לראות עליהם את האבנית.

בנוסף, חדר הרחצה נחשב לסביבה עתירת לחות ורטיבות, לכן יש לבחור חומרי גמר, ריהוט, אביזרים וכלים סניטריים עמידים במיוחד, המתאימים לסביבה הרטובה.

תאורה ואוורור בחדר הרחצה

במהלך שיפוץ חדר אמבטיה עליכם להתייחס גם לנושא האוורור והתאורה. ברוב חדרי האמבטיה יש חלון יחסית קטן לאוורור החדר, ניתן לשקול הגדלת החלון כדי שאור טבעי ייכנס, אך חשוב לבחור זכוכית מחוסמת לפרטיות.

בנוסף, חשוב להתקין גופי תאורה עם נורות חסכוניות, בהתאמה לסביבה הלחה הרטובה. התאורה צריכה להשתלב באופן הרמוני עם הסגנון שבחרתם, לספק אור טוב וחזק ואפשר לשלב גם תאורה רומנטית.

אביזרים נלווים

לאחר שבחרתם אריחי חיפוי וריצוף, ארונות אמבטיה וכלים סניטריים, הגיע הזמן להשלמת העיצוב ולבחירת אביזרים נלווים לשדרוג חוויית רחצה במקלחת. בין השאר, תוכלו לרכוש באתר הכל לבניין מתלים דקורטיביים, מדפים, סבוניות, מראה וכדומה.

עיצוב חדר הרחצה עם הכל לבניין

הכל לבניין מייבאת ומשווקת חומרי גמר ובניין, כלים סניטריים, ריהוט לחדרי רחצה ושלל פרטים נוספים לעיצוב הבית וחדרי אמבטיה. הנכם מוזמנים לרכוש באתר ותוכלו לחסוך וליהנות מחדר רחצה יוקרתי בסגנון העיצובי המועדף עליכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות